SZKOLENIE Z FOTOGRAFII LIFESTYLOWEJ #GUESSWHATedu

I stało się! Drodzy obserwatorzy i czytelnicy, po miesiącu oczekiwania, analizie i dokładnym przygotowaniu – startujemy z jednodniowymi szkoleniami fotografii lifestylowej pod hasłem #GUESSWHATedu. Od jakiegoś czasu pytacie się, jak właściwie robię zdjęcia? Czy można uratować prześwietlone lub zbyt ciemne fotografie? Skąd czerpię inspiracje na kadry, jak wykorzystuję tak genialnie światło i potrafię pokazać piękną Polskę, gdziekolwiek bym nie pojechała. By odpowiedzieć na te i inne fotograficzne wątpliwości, tym bardziej postanowiłam zorganizować szkolenie.

W poniższym wpisie znajdziecie wszystko na temat szkolenia – między innymi: do kogo są skierowane, czego się nauczycie, co ze sobą zabrać, a także jak się zapisać i w jakim terminie.

Do świata podstaw fotografii wprowadzi Was mój fotograf – Klaudia, z którą współpracuję od samego początku. I choć rzadko kiedy możecie ją zobaczyć na Insta Stories, to właśnie dzięki niej mogę pochwalić się aktualnym feedem na Instagramie i pięknymi kadrami na blogu. To ona w dwa dni przygotowała mojego chłopaka tak, że w Tajlandii stał się prawdziwym mistrzem trybu manualnego. W ciągu dwóch lat nauki i praktyki osiągnęła taki poziom w fotografii, jak widzicie u mnie na blogu, a to dopiero początek Jej drogi. Wulkan energii i skarbnica wiedzy w jednym – tak mogłabym o Niej powiedzieć, kiedy do ręki bierze swoją „puszkę”. Razem tworzymy świetny duet – ja mam wizję, koncepcję i pomysł, a ona go zawsze potrafi zrealizować. Stąd też wspólna inicjatywa, by poprowadzić ten jednodniowy kurs dla Was. Ja już jestem podekscytowana !

Na szkoleniu nauczycie się, co zrobić by Wasze zdjęcia wreszcie wyglądały tak, jakbyście tego chcieli – nieprześwietlone, nie za ciemne, nieporuszone (czyli ostre jak brzytwa). Dowiecie się, jak ujarzmić światło na fotografii i jak się nim bawić. Zdradzimy mnóstwo trików i będziemy się uczyć… ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć! Przekażemy teoretyczną wiedzę w taki sposób, by każdy zrozumiał, bez fachowego slangu zarezerwowanego tylko dla specjalistów. To nie będzie szkolenie dla profesjonalistów, znawców tematu i fotograficznych guru. Nie taki był nasz zamiar.

Pokażemy jak zrobić zdjęcia stylizacji, odpowiednio dobrać światło do portretu i o co tak naprawdę chodzi z tą głębią ostrości. Będziecie wiedzieć, jak fotografować z efektem zamazanego tła i co zrobić by każdy element układanki (flatlay) był idealnie widoczny. Ponadto, opowiem w jaki sposób stworzyć spójny feed na Instagramie i dlaczego tak ważne jest zrobienie dobrego zdjęcia jeszcze przed obróbką. Na zajęciach poznacie podstawę fotografii w lekki i przyjemny sposób. Dodatkowo zapoznamy Was z kilkoma fotograficznymi wskazówkami i zabierzemy w plener na zajęcia praktyczne. Pokażę Wam moje ulubione miejscówki do zdjęć, gdzie sami staniecie za obiektywem, a w efekcie finalnym weźmiecie udział w sesji zdjęciowej z naszym udziałem. Ale to jeszcze nie wszystko 😊.

– dla osób, które lubią robić zdjęcia, ale wydaje im się, że chcą od fotografii czegoś więcej

– dla blogerów, którym już nie wystarcza tryb automatyczny

– dla każdego, kto chce mieć ładne zdjęcia – z wakacji, spotkań rodzinnych, podróży

– dla firm, które mają swoje konta w Social Mediach, swoje sklepy internetowe, by podwyższyć poziom fotografowanych produktów/usług

– dla tych, którzy mają dobry sprzęt fotograficzny w domu, a boją się go używać i korzystają jedynie z telefonów

– dla osób, które nie miały nigdy styczności z fotografią, a bardzo chciałyby zacząć robić zdjęcia

– dowiesz się i przekonasz, dlaczego światło jest tak ważne w fotografii i nauczysz się je kontrolować

– opanujesz ustawienia swojego sprzętu

– poznasz najważniejsze zasady kompozycji i planowania kadru (pomoże Ci to np. stworzyć spójniejszy feed na Instagramie)

– opanujesz skuteczne sposoby ustawiania ostrości

– nauczysz się fotografować obiekty w ruchu (street style, wspomnienia z wakacji, spacery z psem)

– poznasz tajniki naszej pracy – blogerzy nauczą się robić zdjęcia, a tym samym poznasz moc dobrej fotografii

– Twoje zdjęcia wejdą na wyższy level i w efekcie końcowym – pokochasz fotografię !

a oprócz tego czeka Cię wiele, wiele więcej… szczegółowy plan szkolenia znajdziesz niżej.

aparat z funkcją manualną – punkt obowiązkowy

– obiektywy (najlepiej wszystkie, jakie macie)

– karty pamięci

– baterię i ładowarkę do baterii

– dobry humor, chęci i uśmiech od ucha do ucha

– mnóstwo inspiracji, kopalnię wiedzy i fotograficznego bakcyla

– materiały dydaktyczne – ebook – z teoretycznymi i praktycznymi wskazówkami

– miesięczne wsparcie mailowe

– dostępność do prywatnej grupy na Facebooku, gdzie będziemy odpowiadać na Wasze pytania, a w razie problemów pomożemy je rozwiązać

1. Słowem wstępu o fotografii – czyli, sztuka tworzenia światłem. O tym, jak ważne jest światło w fotografii i jak je kontrolować.

2. Poznaj swój sprzęt – czym najlepiej robić zdjęcia?

3. Kreatywne tryby w aparacie – M, TV, AV, A – co właściwie wybrać?

4. Święta trójca, czyli o trójkącie ekspozycji bez tajemnic: przysłona, czas naświetlania, ISO.

5. Trzy zasady głębi ostrości – rób zdjęcia ostre jak brzytwa.

6. Autofocus na tapecie – poznaj możliwości swojego sprzętu.

7. Fotografia od kuchni – jak wykonać zdjęcia w praktyce, wskazówki, triki i ćwiczenia.

8. Zasady kompozycji w małym palcu.

9. Projektowanie kadru – myśl jak bloger, czyli jak znaleźć idealny kadr w miejscu, które wydaje Ci się nieatrakcyjne.

10. Obróbka w aplikacjach mobilnych VSCO, Snapseed, Lightroom, Afterlight – edycja zdjęć w trzech krokach, bez inwestowania w drogiego Lightrooma.

11. Jak ważne jest dobrze wykonane zdjęcie, żeby późniejsza obróbka zdjęcia była satysfakcjonująca.

12. Zajęcia praktyczne w plenerze – fotografia street style, lifestyle i portretowa w miejskim klimacie.

1. SZKOLENIA GRUPOWE – 10-12 osób. W cenie zawarte są zajęcia z fotografem w sali szkoleniowej (9.00-14.00), zajęcia plenerowe (15.00-18.00), poczęstunek i przerwy kawowe.

2. SZKOLENIA INDYWIDUALNE & BLOGER TEAM: organizujemy też zajęcia indywidualne z fotografii dla pojedynczych osób, jak i duetów – bloger i osoba fotografująca. Jeśli robi Ci zdjęcia mama, siostra, przyjaciółka, chłopak, czy mąż – zapraszamy Waszą dwójkę na szkolenie. W przypadku szkoleń indywidualny cały plan ustalany jest wedle potrzeb kursantów.

O szczegóły pytajcie mailowo – info@guesswhat.pl

Zapisujecie się na dwa sposoby:
1. Jeśli odpowiada Wam miejsce i data szkolenia podana poniżej, wysyłacie maila: info@guesswhat.pl w tytule wiadomości wpisujecie: SZKOLENIE oraz Wasze imię i nazwisko. W treści napiszcie nam, który termin i miejsce rezerwujecie.

2. W przypadku, kiedy nie pasuje Wam termin, czy miejsce kursu – nic straconego :). Zapraszamy Was do zapisów w grupie na Facebooku.

Na ten moment organizujemy szkolenia w Warszawie, istnieje jednak możliwość realizacji zajęć w każdym innym mieście w Polsce (np. Łódź, Wrocław, Zielona Góra, Kołobrzeg), warunkiem jest zebranie się minimalnej liczby uczestników – 10 osób. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na naszej grupie na Facebooku – SZKOLENIE Z FOTOGRAFII GUESS WHAT ZAPISY.

Liczna miejsc jest ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń. Będzie również możliwość zapisu na listę rezerwową, jeśli zajdzie taka potrzeba. W przypadku, kiedy zbierze się większa ilość chętnych, niż aktualnych miejsc na szkolenie (w Warszawie), będziemy organizować od razu kolejny termin kursu.

Po otrzymaniu przez nas wiadomości od Was, wysyłamy Wam maila ze wszystkim informacjami odnośnie szkolenia i danymi do zapłaty.

Warszawa
Termin: do indywidualnego ustalenia
Liczba miejsc: od 1 do 8-12 osób

PS. Warunkiem przeprowadzenia szkoleń jest zebranie minimalnej liczy osób (min. 10) w grupie szkoleniowej.

KILKA MOICH KADRÓW I ZALĄŻEK TEGO, CO SAMI JUŻ WKRÓTCE BĘDZIECIE TWORZYĆ…


OPINIE UCZESTNIKÓW SZKOLENIA:

O pierwszej relacji ze szkolenia przeczytacie tutaj 🙂

Macie pytania, piszcie na maila lub w komentarzach.
To jak? Z kim widzę się na szkoleniach? ;D

Do zobaczenia!
Marta
Guess What