Obiektywy do telefonów INSTA SMART LENS, czyli sprzęt, który musisz zabrać ze sobą na wakacje!

Optyka to jeden z najistotniejszych elementów w fotografii. Każdy kto zna się już odrobinę na fotografowaniu wie, że o ile sprzęt jest ważny, to odpowiednie szkła i obiektywy to absolutna podstawa. Dlatego między innymi tak dużą wagę przykłada się do doboru odpowiedniego obiektywu. Zazwyczaj najważniejszymi kryteriami przy wyborze jest rodzaj fotografii, który zamierzacie robić. Inne obiektywy nadawać się będą do portretów i ujęć z bliska, a jeszcze inne do fotografii macro, krajobrazowej, czy sportowej i reportażowej. Oczywiście są obiektywy „uniwersalne”, ale warto się skonkretyzować i mieć chociażby jeden, którym uzyskamy wymarzony efekt zdjęciowy. Drugim kryterium decydującym przy wyborze obiektywu jest budżet. Klaudia pisała o tym w poście poświęconym wyborze aparatu.

Dziś za to przychodzę do Was z nieco innym sprzętem, który testowałam ostatnio na Teneryfie. Fotografia mobilna to równie prężnie rozwijająca się dziedzina fotografii, co ta klasyczna – z aparatami. Jeśli ktoś nadal twierdzi, że dobre zdjęcia wyjdą tylko i wyłącznie z profesjonalnej lustrzanki, to oświadczam, że chyba jest w błędzie i nie próbował robić zdjęć z montowanymi dodatkowo obiektywami do smartfonów 😊. Podczas wyjazdu na Wyspy Kanaryjskie, z racji braku właśnie lustrzanki korzystałam z INSTA SMART LENS i swojego telefonu. Cztery obiektywy – 16mm, 18mm, 25mm i 60mm, to cztery maleństwa, które potrafią zdziałać cuda i to dosłownie. Poniżej znajdziecie zalążek ich możliwości oraz specjalizację sprzętu. A niedowiarków (i nie tylko) zapraszam na nasze szkolenie i wykład o fotografii mobilnej na wakacjach już jutro – 25.06, godz. 18.00, Kawiarnia #TAG ul. Prosta 53!  

WIDE ANGLE 16 mm PRO

To najlepszy na rynku szerokokątny obiektyw mobilny i… mój ulubieniec 😊 Robi cudowne zdjęcia krajobrazów i widoków w jakości 4K. Doskonale sprawdza się we wnętrzach, ponieważ pozwala uchwycić ponad 60% więcej obrazu, niż Wasz aparat w smartfonie. Idealny do wakacyjnych flatlayów, zagranicznych fotorelacji, portretów i zdjęć z bliska. Kolor – rewelacja, dzięki dodatkowemu filtrowi polaryzacyjnemu.   

WIDE ANGLE 18 mm

To szerokokątny obiektyw o doskonałej jakości 4K. Z racji szerokiego kąta widzenia, bo aż 50% obrazu więcej, niż dotychczas, sprawdza się świetnie do zdjęć architektury, wnętrz, krajobrazów, widoków, a także i selfie, czy portretów. Kolory piękne, zdjęcia wyraźne, a przede wszystkim proste bez zniekształceń. Super do zdjęć i filmów w 4K!

TELE 60 mm 2X

To obiektyw z dwukrotnym zoomem optycznym o super jakości obrazu. Sprawdza się idealnie do  tworzenia portretów z delikatnie rozmytym tłem, zdjęć z bliska, czy odległych krajobrazów. Jakość wykonania to prawdziwy majstersztyk. Piękne, wyraźne, nasycone i proste zdjęcia.

MACRO 25MM 10X

Macie ochotę na max zbliżenia? To zamontujcie to cacuszko, a gwarantuje, że efekt „wow” po zrobieniu zdjęcia. To obiektyw o ogniskowej macro, która aż 10-krotnie przybliża Wam obraz. Doskonale sprawdza się do fotografowania martwej natury i zaskakujących detali. Efekt makro normalnie jest niemożliwy do uzyskania bez użycia tego obiektywu.

Wpis powstał we współpracy z marką Iscratch.

Do następnego!
Marta
Guess What