WIELKANOC NA SŁONO

Dobry kucharz to taki, który tworzy swoje przepisy, czy taki, który genialne przepisy, potrafi genialnie odtworzyć? Jeśli to drugie, to jestem całkiem dobrą kucharką! Z łososiem się lubię, dorada czasem wpadnie na obiad, a totalnie mięsna rodzina nagle zaczęła dostrzegać wartości kaszy jaglanej. Mogę śmiało przybić sobie pieczątkę domowego masterchefa. Namówić miłośnika mielonych do alternatywy w postaci ryb i odnieść pełen sukces?! Przyznacie, to jest wyczyn!Idą Święta, a ja zgodnie z moją tradycją otwieram skarbnicę wiedzy i najlepszych przepisów na świecie – INTERNET. Jest tu wszystko, dosłownie. Babka z 96 jaj? Bardzo proszę – przepis jest na dole. Wielkanoc tuż tuż, więc nowych przepisów przybywa jak grzyby po deszczu. Czasem człowiek to czyta i jest zmęczony od samego szukania. Chcemy podać na stół coś pysznego, ale na Boga, przecież nie będziemy nad tym siedzieć cały tydzień!

Ma być smacznie, w miarę szybko i prosto. Jeśli taką zasadę postanowiliście przyjąć podczas tych Świąt, koniecznie zajrzyjcie do moich propozycji. Zaznaczam, że to nie są moje przepisy. Nie mam na to czasu. Jednak przez te kilka lat gotowania, znalazłam czas, żeby w laptopie schować te najlepsze, do których rodzina później tęskni cały rok!
Z tego miejsca ukłon w stronę wszystkich właścicieli kulinarnych blogów. Umiejętność stworzenia instrukcji tak prostej, po której wychodzi coś wręcz genialnego – to naprawdę spora umiejętność!

Dzisiaj przedstawiam Wam propozycje Wielkanocy na słono, czyli coś dla tych, którzy śledzie traktują jak czekoladę i nie wyobrażają sobie świąt bez mięs, sałatek i ryb. Są to moje ulubione przepisy z polskich blogów, do których wracam co roku. Puściutkie miski i talerze po świątecznym obiedzie mogą być dowodem, że moja baza danych faktycznie skupia te najlepsze perełki. Oczywiście na moim stole zawsze pojawiają się jakieś nowości, które wcześniej znajduję w sieci. Nimi również podzieliłam się w tym artykule.

Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i swoich rodzin, a sam proces gotowania będzie kulinarną przyjemnością!

1. Tradycyjny polski żurek
2. Żurek wege z pyrami
3. Zupa chrzanowa

1. Rolada z indyka
2. Kaczka po polsku w pomarańczach
3. Pieczony karczek
4. Tradycyjne zrazy wieprzowe
5. Roladki z kurczaka ze szpinakiem

1. Biała kiełbasa z kminkiem i cebulą
2. Biała kiełbasa z jajkiem i buraczkami


1. Pasztet z soczewicy
2. Pasztet drobiowy
3. Pasztet warzywny

1. Ryba w cukinii
2. Łosoś z pomarańczami

1. Sałatka z brokułami i rzodkiewką
2. Sałatka z buraczkami i kurczakiem
3. Sałatka z nowalijkami i jajkiem


WIĘCEJ WIELKANOCNYCH PRZEPISÓW ZNAJDZIECIE W LINKACH PONIŻEJ!

WIELKANOC NA SŁODKO – PRZEPISY NA BABKI, MAZURKI I CIASTA

WIELKANOCNE JAJA – FASZEROWANE, ZAPIEKANE I W SAŁATKACH

Smacznego!
Marta
Team Guess What

Zdjęcia: blogi kulinarne