WOŚP – JEDYNA TAKA AKCJA NA ŚWIECIE

Marta
Jakie było moje zdumienie, kiedy podczas wyprawy po Ameryce, mówiono mi, że Polskę kojarzy się z „wielką akcją pomagania innym”. Długo nie musiałam dochodzić, o którą dokładnie akcję chodzi. Pokazanie jednego serduszka rozwiało wszelkie wątpliwości. Miami i Key West – najbardziej wysunięty punkt Ameryki na południe, a w nim mała polska knajpka z bigosem i schabowym na szyldzie, a wszystko ozdobione biało czerwoną flagą. Prowadzą ją Polacy, którzy są też właścicielami sklepiku z polskimi produktami. Poza znanymi nam specjałami, znajdziecie na ścianie serduszka WOŚP. Lokalni mieszkańcy nie tylko uwielbiają naszą kuchnię, zajadając się co niedzielę sławnymi ruskimi. Na początku stycznia dokładnie wiedzą, jakie mamy Święto. Wszyscy którzy o tym mówią mają nie tylko wielki podziw do tego co robimy, ale przede wszystkim taką samą chęć pomagania. „To bardzo dobra inicjatywa, u nas czegoś takiego nie ma, ale jeśli będziemy o tym mówić i dawać Polskę jako przykład, może i u nas też taka akcja powstanie” – w takich momentach duma z bycia Polką rośnie podwójnie i jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że nasz kraj, a przede wszystkim ludzie są wyjątkowi.

To wszystko pokazuje jaki zasięg, a zarazem popularność niesie za sobą inicjatywa stworzona przez Jurka Owsiaka. Dwadzieścia pięć lat temu nikt by nie podejrzewał, że Orkiestra urośnie do takich rozmiarów, a jej zwolenników i przede wszystkim ludzi o wspaniałych sercach, będziemy mieli na całym świecie.

Kilka dni przed 25 finałem postanowiliśmy zebrać w jednym artykule wszystkie najciekawsze aukcje oraz rzeczy od serca ofiarowane przez znane osoby: aktorów, polityków, dziennikarzy i nie tylko. Kolacja z Magdą Gessler, wizyta w studio TVN24, czy lot szybowcem to tylko nieliczne atrakcje, jakie można wylicytować w tegorocznym finale. Również nie możemy zapomnieć o słynnych puszkach, wrzucenie symbolicznej złotówki również ma wielkie znaczenie.

Każdy pomaga, każdy co roku daje coś od siebie by nie tylko pomóc ale sprawić, że ta akcja – jedyna taka na świecie, będzie trwać do końca świata i jeden dzień dłużej !

SCENARIUSZ FILMU KILER Z 1997r.

„Wstawaj Ryba! Ojczyzna Cię wzywa …!” – Kto wyrecytuje te teksty na pamięć?
Oryginalny scenariusz z 1997 roku przekazany przez Szymona Majewskiego jest zdecydowanie strzałem w dziesiątkę! To chyba jedna z ciekawszych, a zarazem najcenniejszych rzeczy, które pojawiły się na tegorocznej licytacji. Jesteśmy przekonani, że w gronie naszych czytelników mamy miłośników Kilera, którzy cały scenariusz i każdą kwestię znają na pamięć.

WIZYTA W REDAKCJI TVN24

Dla dziennikarzy to pewnie nic wielkiego, ale dla widza, który zawsze jest po drugiej stronie ekranu wizyta w telewizji może być naprawdę fajną atrakcją. Na studiach mieliśmy przyjemność odbywać praktyki w różnych studiach telewizyjnych i nawet te najmniejsze budziły wielkie zainteresowanie. Możliwość zobaczenia tego wszystkiego od kuchni – całego sztabu ludzi, którzy pracują przy produkcji, kamerzystów, prezenterów, niezliczone ilości sprzętu, kabli i monitorów robią ogromne wrażenie.

KOLACJA DLA 4 OSÓB PRZYGOTOWANA PRZEZ MAGDĘ GESSLER

Coś dla miłośników dobrego jedzenia, a tych w dobie niezliczonych programów kulinarnych jest coraz więcej. Kolacje przygotuje nam sama Magda Gessler lub Mateusz Gessler według naszych kulinarnych upodobań. Magda zaprasza do swojej restauracji „U Fukiera”, Mateusz natomiast wpadnie do naszej kuchni by stworzyć coś oryginalnego. Jeśli nie macie swoich garnków w Warszawie, bo nie mieszkacie w stolicy, Mateusz chętnie zabierze Was do swojej restauracji Ćma w Hali Koszyki.

KOLACJA PRZYGOTOWANA PRZEZ MATEUSZA GESSLERA

KOLACJA PRZYGOTOWANA PRZEZ NAJLEPSZYCH POZNAŃSKICH KUCHARZY

Świetną licytację przygotował również Poznań i ekipa najlepszych kucharzy wielkopolskiej stolicy. Przy takiej drużynie możecie być pewni, że zostaniecie maksymalnie dopieszczeni kulinarnie.

OBRAZ Z DOROTĄ WELLMAN I MARCINEM PROKOPEM

Tego duetu chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Jesteśmy przekonani, że kto powiesi sobie taki obraz na ścianie, nie jest w stanie wstać lewą nogą 😀

KOMBINEZON PIOTRA ŻYŁY ORAZ AUTOGRAFY REPREZENTACJI

Biorąc pod uwagę ostatnie osiągnięcia polskich skoczków, mamy przeczucie że ten kombinezon lada chwila będzie wart fortunę 😉

OBRAZ NAMALOWANY PRZEZ OWCZARKA NIEMIECKIEGO <3

Ta licytacja nas pozytywnie zaskoczyła. Przyznamy się, że pierwszy raz o niej słyszymy, chociaż ten psiak maluje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już po raz czwarty! To prawdziwy artysta, któremu pędzel w pysku sprawia ogromną radość!

KOMPLET MONET 20 LAT WOŚP

Prawdziwa gratka nie tylko dla kolekcjonerów monet i wielbicieli numizmatyki. Te są naprawdę wyjątkowe, zostały wybite specjalnie dla WOŚP przez Narodowy Bank Polski z okazji okrągłego jubileuszu Orkiestry i z pewnością będą świetną pamiątką na następne lata.

LESZEK STANEK – KARNET NA 4 TRENINGI EMS

Leszka znacie z programu Azja Express. Dla WOŚP przygotował karnet na cztery wspólne treningi EMS, które są najnowszym hitem wśród osób chcących zrzucić zbędne kilogramy. Ćwiczenia uzupełnia specjalna kamizelka, która wysyła impulsy elektryczne bezpośrednio do mięśni sprawiając, że trening jest bardziej efektywny, a rezultaty dostrzegamy znacznie szybciej.

WIZYTA W RADIU ZET

Tak jak telewizja, radio również dokłada swoją cegiełkę do Wielkiej Orkiestry. Jesteście ciekawi, jak wygląda audycja radiowa od kuchni? Macie możliwość wylicytować nie tylko zwiedzanie całego radia i