DANHOSTEL – WYJĄTKOWE MIEJSCE NA NOCLEGOWEJ MAPIE KOPENHAGI

Marta
Mam kilka talentów. Poza składaniem skarpetek bez użycia rąk, całkiem dobrze idzie mi szukanie fajnych miejscówek jako punktów noclegowych podczas różnych wyjazdów. Dokładnie nie wiem jak to się dzieje. Czasem mam wrażenie, że super oferty same wpadają mi w ręce. Może już tyle przesiedziałam w „internetach”, że to wszystko celowo wyskakuje na ekranie, żebym tylko wyłożyła złotówki z portfela. Jednak, kiedy nie chcemy podczas wyjazdu tracić pieniędzy na hotele, bo przecież większość czasu spędzamy poza nimi, trzeba takie oferty łapać i nie wypuszczać z rąk!
Dzisiaj będzie właśnie o takich okazjach.
Skoro już mamy portal, a jego nazwa w większy lub mniejszy sposób mówi o ciekawych rzeczach jakie tu znajdziecie, dzisiaj przeczytacie o perełce, jaką udało mi się upolować na wypad do Kopenhagi.

Samo centrum, a w nim szesnastopiętrowy wieżowiec z widokiem na przepiękną panoramę miasta. Lokalizacja jest tak świetna, że dojazd w najciekawsze miejsca wypożyczonym rowerem zajmie Wam dosłownie kilka minut.

DANHOSTEL Copenhagen Center, bo o nim mowa to hostel, co automatycznie zmniejsza jego cenę za dobę kilkukrotnie od normalnych hoteli. W większości przypadków, tę miejscówkę upodobali sobie młodzi. Dlatego nie spotkacie tam raczej rodzin z małymi dziećmi, choć i dla nich to bardzo dobre miejsce na nocleg. W Danhostel znajdziecie ludzi z całego świata, których jakaś okazja sprowadziła do stolicy Danii.


Trochę o hostelowej gastronomii
Śniadania to koszt 40 zł, które można wykupić w każdym momencie pobytu. Nie doznacie kulinarnych uniesień, to po porostu smaczny i w zupełności wystarczający pierwszy posiłek.
Dla wybrednych pod hotelem jest mnóstwo knajpek oraz kawiarni w których serwują rozmaite śniadania.
W hostelu znajdziecie również bar, który serwuje drobne posiłki i przekąski oraz całkiem spory wybór alkoholi. Ze względu na dużą ilość młodzieży, wieczorami często można trafić na koncerty i inne eventy organizowane przez właściciela hostelu. My w ramach rekompensaty za odwołany koncert Metalliki, mogliśmy spędzić nasz ostatni wieczór przy muzyce na żywo. To była naprawdę miła niespodzianka!


A jak z ceną za nocleg?
Biorąc pod uwagę duńskie stawki, które nasze portfele niekoniecznie lubią – ten hostel ceny ma bardzo przystępne w porównaniu do konkurencji. Co więcej, co jakiś czas na booking.com można trafić na promocje. Nam udało się zarezerwować pokój taniej bezpośrednio na stronie hostelu – dwuosobowy w cenie 240DKK.


Możecie zarezerwować pokój kilku lub dwuosobowy, możliwości jest sporo. Oczywiście te wieloosobowe będą jeszcze tańsze. Jednak jaki nie wybierzecie, w pakiecie dostajecie taki widok, którego pozazdrości niejeden drogi hotel. 😉

Marta
Guess What