GDZIE SZUKAĆ SUKIENEK NA WESELE

Jeśli kurier jeszcze do Was nie zapukał, to możecie spać spokojnie. Jednak kiedy w Waszej szufladzie już jest zaproszenie na tegoroczne wesele – siostry, brata, przyjaciółki, czy koleżanki ze studiów – trzeba zacząć szukać sukienek zanim będzie za późno ! I tu nie chodzi o to, żeby traktować tę imprezę jak pokaz mody i zrobić wszystko, żeby przyćmić Pannę Młodą. Tego się wystrzegamy zachowując klasę i oddając wszelkie zainteresowanie oraz uwagę w tym dniu Młodej Parze. Trzeba się jednak spiąć, ponieważ sukienki tego typu albo w błyskawicznym tempie znikają ze sklepowych półek, czy podczas szukania okazuje się, że żadna nie jest wystarczająco odpowiednia dla naszej figury. Tym bardziej poszukiwania sukienki, nie tylko na wesele warto zacząć znacznie wcześniej. Całkowicie odradzamy maraton po sklepach na ostatnią chwilę lub weekend przed samą imprezą. Pewnie, jeśli macie to szczęście, potraficie wejść do galerii i od razu znaleźć cudo na sklepowych wieszakach, to możemy Wam tylko pogratulować. Gdy jednak nie posiadacie takich zdolności, wybierzcie się na zakupy kilka tygodni wcześniej. Oszczędzicie sobie tym samym nerwów i podenerwowania, że nie zdążycie na czas. Pamiętajcie też, że sukienka to oczywiście tylko część weselnej stylizacji. Trzeba również dobrać odpowiednią biżuterię, torebkę, buty, czy dodatkowy żakiet, marynarkę lub płaszcz do outfitu.

Co ważne przy wyborze sukienki, to także charakter samego przyjęcia. Imprezy weselne bywają różne (wielkościowo, a nawet i tematycznie), więc i nasz strój powinniśmy dostosować do okazji. Jeśli wiecie, że szykuje się duże, wystawne wesele, to przede wszystkim stawiamy na elegancję. Możemy zainwestować w sukienkę z większym dekoltem, ale staramy się by już jej długość nie kończyła się przed kolanem. Podobnie, gdy decydujemy się na wersję sukienki z mocno wyciętymi plecami, to wtedy unikamy już dekoltów i długości mini. Przy takich kreacjach sprawdzi się też długi rękaw lub zabudowana góra. Gdy wybieracie się na małe, kameralne wesele w formie uroczystego obiadu, to raczej darujmy sobie wieczorowe kreacje do ziemi, wymyślne fryzury, czy dodatki i postawmy na koktajlowe sukienki. Będziemy się wtedy czuli swobodniej i nie wyróżnimy się zbytnio z towarzystwa swoim „odpicowanym” lookiem.

Kolor – tu również pojawiają się czasami dylematy. Stare porzekadło mówi, że bieli, ani czerni nie powinniśmy zakładać. Ponieważ biel przeznaczona jest tylko dla Panny Młodej, a czarny przynosi po prostu Młodym pecha – cóż, tak naprawdę, co kraj to obyczaj. Jednak w dzisiejszych czasach w większości odchodzi się już od takiego myślenia. Coraz częściej spotykamy się właśnie z bielą, kremami, czy ecru oraz czernią na weselach. Zdarza się też tak, że na zaproszeniu ślubnym jest wzmianka o kolorze przewodnim przyjęcia, które koniecznie trzeba uwzględnić w planowaniu swojej weselnej stylizacji.

W dzisiejszym poście chcemy przedstawić Wam kilka sklepów, które zdecydowanie warto odwiedzić, jeśli poszukujecie sukienek, ale nie tylko na wesele i ślub. Uroczystości rodzinne takie jak chrzciny, urodziny, czy okrągłe rocznice też wymagają odpowiednich kreacji. Już wkrótce rozpocznie się sezon na komunię, gdzie masowo ruszycie w strony sklepów, więc może warto już teraz rozejrzeć się za odpowiednim fasonem. Pamiętajcie, że jeśli Wasz kalendarz przewiduje w tym roku kilka wesel, to można kupić bardziej uniwersalną sukienkę i ubrać ją na dwa wesela. Gdy zestawicie ją z totalnie innymi dodatkami, całkowicie zmieni się wygląd Waszej stylizacji.

PS. Linki do sklepów najlepiej otwierajcie w „nowej karcie”.

Team Guess What