FLOWER POWER

Były już gwiazdki i serduszka wszelkiej maści, tym razem stawiamy na kwiaty i motyw florystyczny. Kolejny sezon zapowiada się bardzo kolorowo, nie tylko przez wzgląd na nowy kwiatowy trend, który opanował najnowsze kolekcje kreatorów fashion, ale przede wszystkim z racji eksperymentów właśnie z kolorami. Zwolennicy, jak i krytycy wszelkiej mody zgadzają się jednogłośnie, że ten sezon będzie wyjątkowy. Dlaczego? Po ostatnim dość chaotycznym okresie twórczym projektantów, gdzie niekiedy dość trudno było się odnaleźć, dyrektorzy kreatywni największych domów mody zaserwowali nam niezłą mieszankę wybuchową, kumulując swoje najlepsze pomysły. Eksplozja kolorów, kształtów oraz nowych form, futuryzm i eklektyzm w jednym, a zaraz potem powrót do najlepszych modowych okresów z przeszłości – lat 70., 80. i 90. Jedno jest pewne, w tym sezonie nie ma mowy o jakiejkolwiek nudzie w szafie. Robimy więc mały research, obowiązkowy (tymczasowy) porządek w garderobie, by zrobić więcej miejsca i ruszamy na zakupy. Dziś stawiamy na kwiatowe nowości, które już opanowały sieciówki, a z biegiem kolejnych tygodni z pewnością w sklepach pojawi się ich jeszcze więcej.

Motyw kwiatowy swój debiut miał dobre dwa sezony temu, kiedy to do łask wróciły folkowe klimaty – między innymi łowickie, krakowskie, czy kaszubskie kwiaty i kolorowe mozaiki z haftów. Na tegoroczną wiosnę i lato projektanci przyszykowali jednak prawdziwe flower power. Trend florystyczny pojawi się przede wszystkim jako print – na koszulach, sukienkach, spódnicach, a nawet jeansach. Ponownie wrócą także hafty, tym razem jednak w bardziej wyrazistej formie – na t-shirtach, parkach, bomberkach, butach i torebkach. Kwiaty zdobią szarfy od koszul, chusty, apaszki, szerokie rękawy, za duże kołnierze, czy są wyszywane na lekkich, wiosennych trenczach. Wyparły nawet etniczne i azteckie wzory z sukienek i koszul w stylu boho. Są po prostu wszędzie ! I choć niektórym może taki trend się nie spodobać, to mimo tego warto przyjrzeć się mu bliżej.


It Girls wiedzą, co to “Flower Power”, ich Instagramy pękają w szwach od florystycznego trendu. Zobaczcie i zainspirujcie się do stworzenia swoich stylizacji z kwiatami w roli głównej !

Team Guess What