SZKOLENIE Z LIGHTROOMA

Kiedy trzy lata temu zakładałam bloga, zachodziłam w głowę – jak blogerki obrabiają zdjęcia, że to wszystko tak pięknie wygląda. Aplikacji w telefonie było multum, a ja nie miałam żadnych znajomych „w branży”, żeby się dopytać: co, gdzie, jak i po co? Często zdarzało się tak, że tego typu informacje były „ściśle tajne” i z nie wiadomo jakich powodów, dziewczyny nie chciały zdradzać, które filtry stoją za spójnym wyglądem ich Instagrama oraz blogów. Wtedy sobie postanowiłam, że jak już ja smykałkę do obróbki opanuję, będę się tą wiedzą dzielić, ilekroć mnie ktoś o to zapyta.

Dzisiaj mogę śmiało napisać – całe szczęście, że tych znajomości nie miałam, a na mojej drodze jako pierwszy pojawił się fotograf, który od razu powiedział – zostaw aplikacje, postaw na Lightrooma. Lightroom? Ale co to? – zapytałam zdziwiona. W odpowiedzi usłyszałam, że to „brat” Photoshopa, pracuje się tam na kolorach i moje zdjęcia będą wyglądać bardziej profesjonalnie. Szczerze – byłam przerażona. Photoshop? Ale jak to? Już nie wystarczy sama aplikacja? – Dopytywałam, ale właśnie wtedy zrozumiałam, że jeśli chcę robić coś dobrze, nie mogę iść na skróty. Nie pozostało mi zatem nic innego, jak kupić Adobe Lightroom i zacząć działać 😊.

Program dał mi możliwość wybicia się z tłumu. Wtedy przecież wszyscy używali VSCO, a ja od początku kombinowałam na swoich zasadach. Nie będę tu opisywać całej historii, ale Lightrooma, z końcowym efektem jaki znacie i jaki prezentuję na moich zdjęciach – zajęła mi ponad rok. I tu nie chodzi o to, że Lightrooma trzeba się uczyć aż tyle czasu, nie. Przyswojenie i poznanie go zajmie nam jeden dzień, ale opanowanie go w taki sposób, jaki ja potrzebowałam, zajęło mi rok. Wszystko dlatego, że robiłam to sama. Krok po kroku odkrywałam nowe rzeczy, bawiłam się kolorami i powoli dochodziło do mnie, dlaczego 50% to zdjęcie, a drugie tyle to obróbka.

Dziś mogę powiedzieć, że Lightroom to najlepszy, najprostszy, a jednocześnie dający ogrom możliwości program do obróbki zdjęć. I tu przy okazji muszę zdefiniować słowo „ogrom”. Obróbka zdjęć nie ma na celu odrealnienia rzeczywistości, edycji zdjęcia w taki sposób, że człowiek zaczyna wątpić, czy niebo aby na pewno ma kolor niebieski. Obróbka ma podrasować fotografię. Zarówno aparat jak i obiektyw nigdy w idealny sposób nie odzwierciedlą tego, jak wygląda rzeczywistość. Pewnie kojarzycie popularny hasztag #nofilter. Wszystko pięknie pod warunkiem, że zrobimy to zdjęcie dobrym Iphonem. Posiadacz gorszego telefonu i gorszego wbudowanego aparatu już takiego zdjęcia nie zrobi. Ta sama Wieża Eiffla będzie bardziej blada, rozmyta, bez wyrazu. #Nofilter jest taki, jaki mamy aktualnie aparat pod ręką, dlatego tak ważna jest dobra obróbka przy późniejszym odbiorze fotografii.

I tu czas na szkolenie! Kolejne z kategorii #GUESSWHATedu i kolejne zorganizowane „po mojemu”. Tym razem spotkam się osobiście z każdym z Was. Będą to szkolenia indywidualne, na których przekażę Wam całą swoją wiedzę dotyczącą Lightrooma oraz obróbki zdjęć. To będą takie szkolenia, po których każdy z Was wyjdzie z niego ze swoimi indywidualnymi presetami i stworzy swoje oryginalne portfolio. Bez różnicy domowe, czy profesjonalne. Album z wakacji, czy feed na Instagramie. Przekonacie się, ile frajdy i jak bardzo wciągająca może być obróbka zdjęć. Serdecznie zapraszam!

PLAN SZKOLENIA

1. Zapoznam Cię z całym programem od podszewki, pokazując wszystkie narzędzia i ich funkcje ( interfejs programu Lightroom Classic CC, zarządzanie zdjęciami, obróbka, presety i funkcje dodatkowe).

2. Przejrzymy Twoje zdjęcia i dobierzemy najlepszy dla nich styl obróbki.

3. Pokażę Ci jak uzyskać genialny efekt obróbki na zdjęciu wykonanym telefonem.

4. Nauczysz się z moją pomocą tworzyć swoje presety, dzięki którym Twoje zdjęcia będą miały oryginalny styl i charakter.

5. Plan B, czyli szybka obróbka w Lightroom Mobile, kiedy nie masz dostępu do laptopa, a chcesz możliwie najlepiej obrobić swoje zdjęcia.

SZCZEGÓŁY SZKOLENIA
1. Szkolenie będzie odbywać się w formie indywidualnej lub maksymalnie w grupie dwuosobowej, po wcześniejszym uzgodnieniu (możecie dobierać się w pary).

2. Na każde szkolenie zapraszam do Warszawy, nie ma możliwości organizacji szkoleń w innym mieście.

3. Co zawiera cena: szkolenie z programu Adobe Lightroom, stworzenie indywidualnego presetu, pakiet moich presetów, lunch.

4. Termin: ustalam indywidualnie z każdym uczestnikiem.

5. WAŻNE ! Szkolenie dotyczy programu LIGHTROOM CLASSIC CC.

MIEJSCE: WARSZAWA

TERMIN: ustalamy indywidualnie 

ZAJĘCIA: 9.00 – 16.00

ZAPISY i CENA: info@guesswhat.pl

Poniżej pokazuję Wam moje efekty „przed” i „po” pracy w Lightromie. Dzisiaj obróbka zdjęć z takim efektem zajmuje mi 10 minut, a Was tego nauczę w ciągu jednego dnia. 😉To z kim się widzę na szkoleniu? 🙂
Marta