WEJDŹ DO WANNY I SPAL 180 KALORII !

Ile razy w Google wpisaliście – jak szybko spalić kalorie? Jeśli właśnie pojawił się uśmiech na Waszych twarzach, nie martwcie się, nasza przeglądarka jest od tych haseł zapchana, a dodatkowe kilogramy, jak były, tak są. Naprawdę robimy co możemy – szukamy, czytamy, przeglądamy ulotki z zumby. Nawet mata od dwóch tygodni leży na środku pokoju i nic. Motywacji brak.

IMG_5342-4

A teraz tak na serio. Wiadomo, że ruch to zdrowie i jedyny sposób na spalenie zbędnych kalorii. Jeśli nie ruszymy swoich czterech liter z kanapy, to żaden cud nam z nieba nie spadnie i nie zaczniemy nagle wyglądać, jak modelki Victoria Secret u szczytu formy. Brutalna prawda, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Zanim jednak motywacja na dobre zagości w naszych głowach i pojawimy się na siłowni więcej, niż 3 razy – proponujemy Wam kilka niestandardowych sposobów, które również mogą wygonić wroga z naszego ciała (czyt. zbędne kalorie)! Przygotowaliśmy pięć czynności, które na pierwszy rzut oka niepozorne – działają! Kilka z nich nas zaskoczyło, ale skoro działają, to może na początek warto je przetestować.

Małe sukcesy rodzą chęć posiadania większych, także następnym krokiem może będzie całoroczny karnet lub inne zajęcia, które dadzą jeszcze lepsze efekty!

PRZEDSTAWIAMY WAM NASZĄ ULUBIONĄ LISTĘ NA POZBYCIE SIĘ KALORII 😉

GUMA DO ŻUCIA
Nieprawdopodobne, a jednak! Wiedzieliście, że w ciągu godziny żucia gumy możecie spalić aż 11 kalorii? Zostało to udowodnione naukowo, o ile wybierzecie gumę bez cukru i substancji słodzących. Jeśli natomiast zaczniecie regularnie sięgać po drażetki/listki w ciągu dnia, a nie zmienicie swojej dotychczasowej diety, to tylko dzięki intensywnemu poruszaniu żuchwą macie szansę pozbycia się nawet 4,5 kg tłuszczu w ciągu roku! Tylko spokojnie z tym żuciem w pracy ;-).

IMG_5331

ZIMNA WODA
Nie od dziś wiadomo, że woda przyśpiesza proces odchudzania, a wypicie zimnej szklanki tego trunku pozwala na spalenie prawie 10 kalorii więcej, niż wypicie tej samej ilości wody w temperaturze pokojowej. Nasz organizm w tym przypadku musi poświecić więcej energii na rozgrzanie się z powrotem do swojej temperatury 36,6 stopni. Jeśli nie przepadacie za wodą, możecie oczywiście zastąpić ją innym napojem, który lubicie – ważne żeby był z lodówki, albo z lodem, a proces spalania kalorii będzie taki sam, jak w przypadku wody. Oczywiście nie mówimy o zimnym piwku! 😉

IMG_5285
IMG_5312

OBOWIĄZKI DOMOWE
Nie każdy może uznać sprzątanie, czy przygotowywanie posiłku za przyjemny sposób spalania kalorii, ale to czynności, które wykonujecie tak naprawdę codziennie – ścielicie łóżko, wyjmujecie naczynia ze zmywarki, wycieracie kurze, powiesicie pranie, czy gotujecie obiad. Każda z tych czynności spala kalorie – zmywanie, odkurzanie, pranie to już 90 kcal, a robienie lunchu lub kolacji – 80 kcal. Wszystkie, które choć raz posprzątałyśmy dom od góry do dołu wiemy, że to jak maraton w 30 stopniowym upale!

6a7271e0a43445135192835be8948b42 5ad806e03716c5ea630e02cb73200266

WANNA
To chyba najprzyjemniejszy sposób na naszej liście i zdecydowanie go polecamy. Długa, gorąca kąpiel w wannie Was zrelaksuje, a dodatkowo możecie spalić tyle samo kalorii, ile podczas 20-30 minutowego intensywnego spaceru (ok.180 kcal). Oczywiście na spacery również Was zachęcamy, najlepiej jeszcze przed kąpielą w wannie ;).

IMG_5368

ZAKUPY
Punkt kulminacyjny naszej listy! Zakupy? Chyba nie trzeba dodawać nic więcej ;-). Podczas wizyty w przymierzalni każda zmiana outfitu to 11 kcal mniej! Za to kilkugodzinny maraton sklepowy pomoże nam stracić nawet 500 kalorii! Wszystko zależy od naszego sposobu chodzenia. Czy jest to okres przecen, czy też nowa kolekcja ;-). Jeśli nasz chód będzie energiczny i intensywny to jesteśmy w stanie spalić nawet więcej, niż 500 kcal. Kiedy pozwolimy sobie na spokojny spacer po galerii, to oczywiście pozbędziemy się zbędnych 500 kalorii, ale nasza wizyta w centrum handlowym będzie musiała być dłuższa.

b8b8ae43389e17aefc16b06c51acaa00 494287badbbf51bd01a1c5386336fd94

A teraz przyznać się, ile najdłużej czasu spędziłyście w galerii handlowej ?:D
Team Guess What