PIELĘGNACJA CERY LATEM — TRZY NAJWAŻNIEJSZE ZASADY!

Słońce coraz częściej nas rozpieszcza, dlatego postanowiliśmy zebrać kilka krótkich zasad pielęgnacji cery latem i podzielić się nimi, zanim beztroska na dobre rozgości się w naszych głowach.
Umiarkowane przebywanie na słońcu pozytywnie wpływa na nasz organizm przede wszystkim za sprawą wzmożonej produkcji witaminy D.
Jednak z wszystkiego, co dobre, należy korzystać z umiarem, bo słońce może nam zaszkodzić. Przesuszenie widocznie postarzy naszą skórę, z kolei nadmiar sebum będzie prowadzić do problemów trądzikowych. Jak temu zapobiec?
IMG_9097

ZASADA nr 1 – ZRÓWNOWAŻONA PIELĘGNACJA
Pamiętajmy, żeby odpowiednio wcześnie odstawić wszelkie kuracje kwasowe i mocno złuszczające maseczki. Dermatolodzy i producenci takich kosmetyków zalecają minimum miesięczną przerwę między odstawieniem, a intensywnym opalaniem. Mocne peelingi i pasty warto zastąpić ich lżejszymi odpowiednikami.

ZIAJA – delikatny peeling enzymatyczny
PHARMACERIS seria A – skóra alergiczna i wrażliwa – łagodny tonik nawilżający i łagodząca pianka myjąca.

IMG_9078

[content name=Renew]

ZASADA nr 2 – OCHRONA
Pamiętajmy, o odpowiednim zabezpieczeniu skóry. Na co dzień, jeżeli ani nasz bazowy krem, ani podkład nie mają wysokiego filtra, warto pod makijaż nałożyć krem z SPF 50. Wiele marek proponuje kremy dedykowane skórze twarzy. Większość z nich z powodzeniem możemy stosować pod makijaż bez obaw, że wpłynie to na jego trwałość.

ZIAJA – tonujący krem do twarzy SPF 50+
AVON – wodoodporny krem do twarzy o działaniu przeciwstarzeniowym SPF 50

IMG_9085 IMG_9097

ZASADA Nr 3 – NAWILŻENIE
Porozpieszczajcie się nieco i po zmyciu makijażu zaaplikujcie ulubiony krem nawilżający lub maseczkę. Zarówno posiadaczki skóry suchej, jak i przetłuszczającej się, docenią jego odżywcze właściwości po godzinach spędzonych na słońcu.

CETAPHIL – DA Ultra Krem intensywnie nawilżający
LIRENE – Vitamin Energy – witaminowa maska intensywnie nawilżająca

IMG_9102

Magda Team Guess What