SIEMIĘ LNIANE – NATURALNY PRZEPIS NA ZDROWIE, PIĘKNĄ CERĘ, WŁOSY I PAZNOKCIE!

Rozpoczynamy cykl artykułów o produktach spożywczych, które będzie można wykorzystać w trzech wariantach. Innymi słowy, kupicie zawsze tylko jeden składnik, a sporządzicie go na trzy sposoby, dzięki temu nic nie powinno się zmarnować. W dzisiejszym poście chcemy przedstawić Wam – siemię lniane, z którego dobrodziejstw korzystamy już jakiś czas. Efekty są świetne, a uzyskać je można naturalnie i za niewielką cenę. Poznajcie przepis na zdrowie, piękną skórę, włosy i paznokcie!
IMG_2508

Siemię lniane znane od bardzo dawna i wykorzystywane w kuchni, jednak dopiero teraz zostało prawdziwie docenione i nadano mu tytuł super foods za jego cudowne właściwości. Siemię to niebywale wysoka zawartość kwasów Omega-3, wspomaga trawienie, ma mnóstwo zdrowego błonnika i witaminy młodości E, która dba o nasz piękny wygląd.

IMG_2506

ZDROWIE I PIĘKNA CERA
Spożywamy najlepiej 2-3 łyżki mielonego siemienia dziennie – dodając do musli, jogurtu, shaków, kanapek, batoników i sałatek. My łączymy siemię najczęściej z jogurtem naturalnym i owocami sezonowymi oraz dodajemy do batoników musli, które tworzymy sami. Co ważne – siemię lniane najwięcej właściwości dla naszego organizmu posiada właśnie w zmielonej wersji, spożywanie samych ziarenek może nawet zaszkodzić zapychając układ pokarmowy. W sklepie zawsze kupujemy siemię lniane w ziarenkach (400g – 5zł), a dopiero przed samym jedzeniem mielimy w młynku.

IMG_2511

WŁOSY
Wykorzystujemy siemię jako maseczka na włosy – 2-3 łyżki ziarenek siemienia lnianego zalewamy szklanką wody i gotujemy kilka minut (powstanie kisiel). Wystudzony napar przecedzamy przez sitko, następnie nakładamy (bez ziarenek) na umyte, wilgotne włosy, wmasowując w skórę głowy. Maseczkę trzymamy na głowie do godziny, następnie spłukujemy letnią wodą. Po kilku kuracjach siemieniem włosy staną się lśniące i gęste oraz zaczną szybciej rosnąć!

IMG_2573

PAZNOKCIE
Świetnie nada się również, jako odżywka do paznokci – jeśli pozostało Wam trochę kisielu z maseczki do włosów, włóżcie do miseczki wywar z siemienia i pomoczcie paznokcie przez kwadrans. Stosując zabieg regularnie Wasze paznokcie staną się mocniejsze!

IMG_2534

Już wkrótce kolejny wpis, tym razem pod lupę weźmiemy cynamon!

Team Guess What